• kominiarz na dachu

  Zakład kominiarski w Warszawie


  Nie jesteśmy czarodziejami,
  ale mamy coś z magików.

  zobacz swoje miasto z innej perspektywy...

 • kominiarz

  Jesteśmy na rynku już ponad 20 lat.
  W tym czasie zdążyliśmy wejść na
  56% dachów w Warszawie i jej
  okolicach...

 • 69885467
  pokonanych schodów
  8735684
  pokonanych szczebli drabin
  582379
  wyczyszczonych kominów
  1734
  oderwanych guzików
  434
  niespodzianek
panorama domy domy domy blank domy domy domy kominiarz golebie

Kontrola przewodów kominowych

Nieprawidłowe działanie komina oraz nieszczelność przewodów wentylacyjnych należą do najczęstszych przyczyn zatruć i zaczadzeń. Aby nie dopuścić do zagrożenia zdrowia i życia użytkowników budynku, przewody kominowe powinny być obowiązkowo kontrolowane co najmniej raz w roku – jest to niemniej ważne od regularnej kontroli instalacji gazowej. Celem kontroli kominów jest poznanie ich faktycznego stanu, zbadanie sprawności przewodów kominowych oraz wykrycie ewentualnych usterek. Przeglądowi podlegają wszystkie przewody kominowe w obiekcie: wentylacyjne, dymowe i spalinowe. Kominiarz na podstawie przeprowadzonej kontroli ocenia, czy przewody kominowe oraz podłączenia mogą być bezpiecznie użytkowane.

Przeglądy kominiarskie Warszawa

Wykonywane przez nas przeglądy kominiarskie w Warszawie służą zarówno ocenie stanu technicznego kominów, jak i ich okresowemu czyszczeniu. W ramach konserwacji kominów zapewniamy czyszczenie przewodów kominów obejmujące usuwanie zanieczyszczeń takich jak sadza i smoła oraz likwidację przeszkód typu pajęczyny czy ptasie gniazda. Zajmujemy się również czyszczeniem przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Każdy przegląd komina w Warszawie, który przeprowadzamy wykonywany jest przez wykwalifikowanych fachowców z użyciem najnowocześniejszego sprzętu – dzięki temu zyskują Państwo gwarancję bezpieczeństwa. Przeglądy kominiarskie w Warszawie wykonujemy z zastosowaniem kamer kominowych, zapewniających maksymalną precyzję.

Kontrola przewodów kominowych ze specjalistyczną kamerą kominową

Oferujemy wykonanie kontroli przewodów kominowych w Warszawie z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu, m.in. kamery kominowej. Kamera kominowa pozwala na dotarcie w miejsca, które są trudno dostępne. Możliwość wykonywania zdjęć i kręcenia filmów pomaga dokładnie zdiagnozować szczegóły usterek będących przyczyną niewłaściwego funkcjonowania przewodu kominowego. Diagnoza z wykorzystaniem kamery przyczynia się także do obniżenia kosztów naprawy komina. Jeśli poszukują Państwo fachowców posługujących się kamerą kominową w Warszawie, współpraca z naszą firmą to najlepsza decyzja. Nasze doświadczenie w kontroli przewodów kominowych w Warszawie i nowoczesne kamery kominowe to gwarancja skuteczności.

Odbiór przewodów kominowych

W ramach kontroli kominów w Warszawie dokonujemy odbiorów przewodów kominowych i wydajemy zaświadczenia o dopuszczeniu ich do użytku celem przedstawienia stosownego dokumentu w:

 • nadzorze budowlanym,
 • gazowni,
 • sanepidzie.

Dokonanie odbioru znajdujących się w budynku przewodów kominowych jest jednym z najważniejszych elementów umożliwiających wydanie dokumentu pozwalającego na dopuszczenie go do użytku. Zanim wydamy zaświadczenie, sprawdzamy prawidłowość wykonania przewodów kominowych oraz sprawność wymiany powietrza.

Sprawdzenie szczelności przewodów kominowych

Wykonywane przez nas przeglądy kominiarskie w Warszawie obejmują  sprawdzenie szczelności przewodów kominowych poprzez ich zadymienie Badanie dymem poprzedzone czyszczeniem przewodów kominowych daje nam możliwość wykrycia i naprawy wszelkich nieszczelności kominowych oraz pęknięć. Zaawansowane narzędzia diagnostyczne umożliwiają nam niemożliwe do wykrycia podczas standardowych oględzin nieszczelności.

Pomiary wymiany powietrza

W ramach przeglądów kominiarskich w Warszawie przeprowadzamy również pomiary wymiany powietrza pozwalające zapewnić bezpieczeństwo użytkowania komina. Pomiary wykonujemy z zastosowaniem specjalistycznego, legalizowanego sprzętu zarówno przed uruchomieniem nowego komina, jak i na potrzeby kontroli przewodów kominowych w Warszawie.