• kominiarz na dachu

  Zakład kominiarski w Warszawie


  Nie jesteśmy czarodziejami,
  ale mamy coś z magików.

  zobacz swoje miasto z innej perspektywy...

 • kominiarz

  Jesteśmy na rynku już ponad 20 lat.
  W tym czasie zdążyliśmy wejść na
  56% dachów w Warszawie i jej
  okolicach...

 • 67883566
  pokonanych schodów
  8485446
  pokonanych szczebli drabin
  565697
  wyczyszczonych kominów
  1684
  oderwanych guzików
  421
  niespodzianek
panorama domy domy domy blank domy domy domy kominiarz golebie

Kontrola przewodów kominowych

Nieprawidłowe działanie komina oraz nieszczelność przewodów wentylacyjnych należą do najczęstszych przyczyn zatruć i zaczadzeń. Aby nie dopuścić do zagrożenia zdrowia i życia użytkowników budynku, przewody kominowe powinny być obowiązkowo kontrolowane co najmniej raz w roku – jest to niemniej ważne od regularnej kontroli instalacji gazowej. Celem kontroli kominów jest poznanie ich faktycznego stanu, zbadanie sprawności przewodów kominowych oraz wykrycie ewentualnych usterek. Przeglądowi podlegają wszystkie przewody kominowe w obiekcie: wentylacyjne, dymowe i spalinowe. Kominiarz na podstawie przeprowadzonej kontroli ocenia, czy przewody kominowe oraz podłączenia mogą być bezpiecznie użytkowane.

Kamera kominowa w kontroli przeglądów kominowych

Oferujemy wykonanie kontroli przewodów kominowych z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu, m.in. kamery kominowej. Taka kamera pozwala kominiarzowi dotrzeć trudno dostępne miejsca. Dzięki kamerze kominowej możliwe jest wykonywanie zdjęć i kręcenie filmów – to duża pomoc w szczegółowym zdiagnozowaniu usterek będących przyczyną niewłaściwego funkcjonowania przewodu kominowego. Diagnoza z wykorzystaniem kamery przyczynia się także do obniżenia kosztów naprawy komina.

Odbiór przewodów kominowych

Dokonujemy odbiorów przewodów kominowych i wydajemy zaświadczenia o dopuszczeniu ich do użytku celem przedstawienia stosownego dokumentu w:

 • nadzorze budowlanym,
 • gazowni,
 • sanepidzie.

Dokonanie odbioru znajdujących się w budynku przewodów kominowych jest jednym z najważniejszych elementów umożliwiających wydanie dokumentu pozwalającego na dopuszczenie go do użytku. Zanim wydamy zaświadczenie, sprawdzamy prawidłowość wykonania przewodów kominowych oraz sprawność wymiany powietrza.

Sprawdzenie szczelności przewodów kominowych

W zakresie badań zdejmowanych przewodów kominowych w celu dokonania płatności, forma płatności określa zasady, m.in. sprawdzamy szczelność przewodów kominowych poprzez ich zadymienie. Badanie dymem poprzedzonym czyszczeniem zębów, kominowym , daje nam możliwość wykrycia i naprawy nieszczelności kominowych oraz pęknięć. Aby bardzo ważne: niezauważone na nieszczelności mogą mieć miejsce na narzędziach diagnostycznych i egzaminach i filtrach węgla!

Pomiary wymiany powietrza

Aby zapewnić komendę uruchomienia komina, w warunkach zapewniona zostanie przeprowadzona komenda powietrza. Nasza firma konserwiarska była konserwacja techniki konserwacji, legalizowanego sprzętu. Wydanie wymiany uzupełnienia zależy od potrzeb użytkowych i funkcji funkcji, istotne informacje płynące i płynące uzupełnianie i emitowanie płynnych i płynnych.